Wesprzyj

Wesprzyj działalność Nowoczesnej Polski.

Przelew:

Fundacja Nowoczesna Polska
ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125
00-514 Warszawa
Nr konta: 59 1030 0019 0109 8530 0040 5685
Tytuł przelewu:
Darowizna na Fundację Nowoczesna Polska

PayPal:

Płatność internetowa:

Kwota:

Jeden procent

Logo akcji 1%

KRS 0000070056

x

WTEM – ogłoszenie wyników I etapu5 stycznia 2015 Edukacja Medialna Konkurs

WTEM_malyWyniki pierwszego etapu II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej są już znane!

Do testu on-line, który odbył się 18 listopada 2014 roku przystąpiło ponad 400 osób, a rozwiązania przesłało 387 uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy i uczestniczki w ciągu 90 minut musieli zmierzyć się z 21 pytaniami w formie otwartej i zamkniętej, które sprawdzały ich kompetencje medialne. Pytaliśmy ich m.in. o to:

  • co łączy Myszkę Miki z wydłużeniem okresu funkcjonowania praw autorskich?
  • czym jest plonk?
  • jakie poziomy widoczności postów można ustawić na Facebooku?

Mieli również za zadanie znaleźć w internecie przykłady różnych gatunków dziennikarskich, podać przykłady wolnego oprogramowania czy inicjatyw sfinansowanych metodą crowdfundingu.

Aby przejść do drugiego etapu Turnieju, który będzie polegał na samodzielnym zrealizowaniu projektu medialnego, należało uzyskać min. 36 punktów na 46 możliwych, co udało się 83 osobom.

Uczniowie i uczennice, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej to:

  1. Eva Badzińska, II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie
  2. Krzysztof Barański, XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie
  3. Radosław Barański, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  4. Jacek Berdysz, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  5. Albert Borowski, Liceum Ogólnokształcące nr III im. J. Słowackiego w Otwocku
  6. Kamil Borzęcki, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie
  7. Julia Brett, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  8. Emilia Cabaj, X Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Warszawie
  9. Piotr Cebrowski, Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu
  10. Anna Chabiera, VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Warszawie
  11. Dawid Czarneta, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie
  12. Jakub Czubaszek, VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Warszawie
  13. Agnieszka Duczyńska, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
  14. Aleksandra Duda, II Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie
  15. Mateusz Greszko, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
  16. Agnieszka Halman, XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Gdyni
  17. Jarosław Hopek, II Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie
  18. Szymon Jankowski, Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim
  19. Łukasz Januszewski, Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie
  20. Karolina Kaim, I Liceum Ogólnokształcące im. W. Orkana w Limanowej
  21. Aleksandra Kaleta, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  22. Krystian Kamiński, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie
  23. Grzegorz Kerkiewicz, Zespół Szkół w Gogolinie
  24. Piotr Kędziora, I Liceum Ogólnokształcące im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach
  25. Wioletta Kisiel, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie
  26. Rafał Knowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dębnie
  27. Patryk Kosiński, VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie
  28. Piotr Kosturek, Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim
  29. Izabela Kowalska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie
  30. Justyna Krzysztofińska, Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu
  31. Zachariasz Kuczkowski, Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim
  32. Jan Kundziołka, XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie
  33. Marlena Kurzydło, XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie
  34. Ines Kwiatek, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  35. Adam Majka, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków w Turowej
  36. Kamil Mączkowski, Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim
  37. Natalia Mecner, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  38. Patrycja Mihov, Zespół Szkół Nr 23 Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie
  39. Szymon Mołczan, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  40. Dawid Nowicki, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
  41. Piotr Ogrodnik, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
  42. Jakub Olejniczak, III Liceum Ogólnokształcące w Koninie
  43. Patryk Ordon, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
  44. Aleksandra Orłowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu
  45. Kevin Paleń, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
  46. Aleksandra Pałuba, Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Żyrardowie
  47. Ilona Pasternak, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  48. Tomasz Pińczewski, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach
  49. Dariusz Pisula, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie
  50. Łukasz Płotkowski, Zespół Szkół Budowlanych im. Powstańców Śląskich w Katowicach
  51. Izabela Podgórska, Zespół Szkół Nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie
  52. Iwona Przyłuska, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie
  53. Katarzyna Ratuszna, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 1 Ekonomiczne w Sosnowcu
  54. Martyna Rekucka, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  55. Patrycja Reślińska, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków w Turowej
  56. Marta Sak, VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Warszawie
  57. Aleksandra Serednicka, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  58. Łukasz Siwocha, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
  59. Olga Skiermunt, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie
  60. Julia Smentek, VII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Gdańsku
  61. Karolina Sońta, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim
  62. Martyna Surynowicz, X Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Warszawie
  63. Agata Szczepańska, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  64. Joanna Szpejewska, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków w Turowej
  65. Marta Szymanowska, VI Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
  66. Maciej Szymański, XV Liceum Ogólnokształcące im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku
  67. Marzena Szymczyńska, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  68. Ewa Ściślicka, I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Gorniczej
  69. Wiktoria Ślusarczyk, Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
  70. Kamila Śwital, XV Liceum Ogólnokształcące im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku
  71. Szymon Targowski, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  72. Jadwiga Uljasz, II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie
  73. Elżbieta Wichnik, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie
  74. Szymon Widota, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku
  75. Daniel Woźniak, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie
  76. Mariusz Woźniakiewicz, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
  77. Bartłomiej Wójcik, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
  78. Agata Wysocka, Zespół Szkół w Rybnie
  79. Jakub Zając, Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie
  80. Kamila Zawadzka, I LO im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach
  81. Justyna Ziemianin, Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach
  82. Adam Zychowicz, Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie
  83. Anna Zychowicz, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie

 

Gratulujemy!

 

Partnerami instytucjonalnymi Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej są: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Koalicja Otwartej Edukacji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Partnerzy merytoryczni: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Evens, Fundacja Orange, Fundacja Piąte Medium, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie Arteria oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.